#Умляндия10лет ===РОЛЬОВІ ІГРИ ДЛЯ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК ===
Діти дуже люблять рольові ігри, адже на відміну від шкільних завдань вони дозволяють їм вивільняти творчу енергію більш активним і доброзичливим способом. Рольові ігри є безпечною моделлю реальних життєвих ситуацій, в яких діти можуть багато чого довідатися про навколишній світ і про самих себе.
Рольові ігри можуть допомогти дітям у вирішенні найрізноманітніших академічних або поведінкових проблем та навчити попереджати їх, а також оволодіти соціальними навичками й ознайомитися з правилами поведінки в мікросоціальних групах.
Соціальні навички – це вміння спілкуватись, вирішувати проблеми, приймати ситуативні рішення, правильно поводитись і взаємодіяти з однолітками – одним словом, це ті здібності, які дозволяють ініціювати та підтримувати позитивні й ефективні стосунки з іншими людьми.
Відсутність даних навичок перешкоджає навчанню, здоровій самооцінці й хорошому настрою дитини, а також формуванню сприятливої атмосфери в тому середовищі, в якій їй доводиться перебувати.
Багато дітей демонструють неправильні реакції й неправильну поведінку у звичайних ситуаціях, оскільки ще не мають достатньої кількості знань і наочних прикладів більш ефективних рішень і вчинків. Щоб виробити правильні моделі реагування на різні обставини, батьки можуть використовувати рольові ігри.
Далі пропонуються тематика й деякі ввідні дані для рольових ігор, що допоможуть розвинути у вашої дитини соціальні навички.
👫 Співпраця.
Для проведення лабораторних робіт з ботаніки клас, в якому навчається ваша дитина, розбили на групи по четверо дітей. При цьому два учасники групи, в яку потрапила ваша дитина, їй не подобаються. Вона відчуває труднощі при спілкуванні з ними.
👫 Довіра.
Друг вашої дитини більше не довіряє їй, бо ваш син/донька
збрехав(а) йому. Але вашій дитині дуже хочеться відновити дружбу, що похитнулась.
👫 Емпатія.
Ваша дитина бачить, як хлопчик з особливими потребами самотньо сидить на дитячому майданчику. Він завжди виглядає трохи сумним.
👫 Делікатність і такт.
Для занять англійською мовою клас вашої дитини розділили на дві групи: успішні учні – група А та звичайні учні – група Б. Ваша дитина пройшла конкурс і потрапила в групу А, у той час як її кращий друг, з яким вона завжди сидить за однією партою, не потрапив у неї й дуже засмутився.
👫 Сміливість.
Ваша дитина побачила, як старший хлопчик дражнить дівчинку й не віддає їй шапку.
👫 Вірність.
Вашій дитині подарували запрошення на концерт, побувати на якому вона давно мріяла. Але у призначений день її вже запросили на день народження кращого друга.
👫 Відповідальність.
Ваша дитина обіцяла вам зробити домашню роботу на кілька днів уперед, щоб у вихідні вся сім'я змогла вирушити до бабусі й дідуся. Але вона так захопилася читанням пригодницького роману, що не проявляє бажання зробити домашню роботу навіть на завтра.
👫 Чесність.
У вашої дитини виникли труднощі із трьома запитаннями контрольної роботи, і вона списала відповіді у свого товариша. У результаті вона отримала оцінку вище, ніж її друг, який дуже засмутився через цю ситуацію.
👫 Підтримка тих, хто її потребує.
У класі вашої дитини з'явився новачок, який нікого не знає у вашому місті, а до того ж іще не вимовляє кілька літер і носить окуляри. Багато дітей сміються й кепкують над ним.
👫 Турбота.
У літньому таборі до всіх дітей із групи вашої дитини на вихідні приїхали батьки, а до одного хлопчика ні. Він засмутився й боїться, що з ними щось сталось.
Якщо вас турбує можливість виникнення інших проблемних ситуацій, ви можете розробити відповідні сценарії й обігрувати їх до того часу, доки дитина не оволодіє бажаними моделями поведінки.
До важливих соціальних навичок, безумовно, належать правильні та непохитні реакції на пропозиції «закурити», «випити», «зловити кайф», відвідати непристойні чи небезпечні інтернет-сайти, взяти участь в асоціальному заході або приєднатись до сумнівного товариства.
Щоби попередити небажані реакції вашої дитини в небезпечних ситуаціях, моделюйте її грамотну поведінку, а також ілюструйте можливі наслідки небажаної поведінки за допомогою рольових ігор.